Opiekunki – ciocie zatrudnione w naszym żłobku posiadają wszelkie kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi do lat 3. Wykorzystują w swojej pracy nowoczesne metody edukacyjno-wychowawcze:

Ciocia Kasia – pedagog opiekuńczo-wychowawczy
W pracy z dziećmi kieruję się zasadą „ucz się poprzez zabawę”. Do każdego dziecka staram się podchodzić indywidualnie, rozwijać jego zdolności i pobudzać wyobraźnię, poprzez zajęcia plastyczne, bajkoterapię, w zabawie swobodnej. >> więcej <<

Ciocia Sylwia – opiekun w żłobku, prowadzi zajęcia z jęz. angielskiego 

W mojej pracy skupiam się przede wszystkim na stymulowaniu i wspomaganiu rozwoju dzieci poprzez zróżnicowane formy zabawy, naukę, muzykę oraz zajęcia artystyczne. Zabawy i ćwiczenia staram się organizować w taki sposób, aby były one dostosowane do wieku i możliwości każdego Maluszka. Szczególnie ważne są dla mnie zajęcia ruchowe, które pozwalają na stopniowe wyrabianie kondycji dziecka, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową oraz ogólną sprawność fizyczną.

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości, dlatego z pełnym zaangażowaniem i oddaniem wykonuję moje “obowiązki”.

Myślę, że w tym zawodzie najważniejsza jest miłość do wyjątkowo wrażliwych emocjonalnie w tym wieku dzieci, odpowiedzialność, życzliwość oraz dbałość o dawanie dobrych wzorców zachowania.

Staram się, aby wszystkie Maluszki czuły się w naszym Żłobku bezpieczne, kochane oraz szanowane, ponieważ jak mawiał Janusz Korczak: “kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Ciocia Monika – położna – jest szczęśliwą mamą Gabrysi i Antosia.

W naszym żłobku pracuje w grupie najmłodszej, ponadto zajmuje się prowadzeniem dokumentacji medycznej dzieci oraz Kartami obserwacji rozwojowych naszych podopiecznych.

Szczególnie zależy mi na bezpieczeństwie pobytu dzieci oraz bezpieczeństwie zdrowotnym naszych podopiecznych.
Obiekt i pomieszczenia żłobka spełniają wszystkie wymagania w sprawie lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków, zapewniając bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę Maluszków.
Wyposażenie żłobka posiada atesty i certyfikaty, a zabawki spełniają wymagania bezpieczeństwa i higieny. >> więcej <


Ciocia Kasia – pedagog opiekuńczo-wychowawczy

Witam, jestem Ciocia Kasia. Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie, jestem pedagogiem opiekuńczo-wychowawczym.

W pracy z dziećmi kieruję się zasadą „ucz się poprzez zabawę”. Do każdego dziecka staram się podchodzić indywidualnie, rozwijać jego zdolności i pobudzać wyobraźnię, poprzez zajęcia plastyczne, bajkoterapię, w zabawie swobodnej.

Jestem osobą ciepłą, cierpliwą, uśmiechniętą, mającą mnóstwo pomysłów. Praca z dziećmi jest dla mnie ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji.

Prywatnie jestem mamą synka Leosia.Ciocia Kasia – opiekun w żłobku

W swojej pracy najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci uczyły się i poznawały świat poprzez zabawę, bo dzięki niej jak, w jej trakcie dzieci uczą się najwięcej i najefektywniej. Zależy mi też na tym aby w toku zabaw aktywować jak najwięcej zmysłów, nie tylko wzrok czy słuch, ale też dotyk, węch. Staram się wykorzystywać wszystkie te umiejętności, które nabywam w trakcie kursu na opiekuna w żłobku, ale też szukam innych rozwiązań. Pragnę aby dzieci wychodziły ze żłobka szczęśliwe, zadowolone z nowymi doświadczeniami i umiejętnościami i by następnego dnia przychodziły do nas z radością.

W tej  pracy bardzo ważna jest cierpliwość, miłość i zrozumienie dla dzieci, by czuły się one kochane i akceptowane.

Bo dla mnie nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwe i uśmiechnięte dziecko!


Ciocia Donata – pomoc w grupie Maluszków.

Jestem osobą otwartą, oddaną dzieciom, dbam o ich potrzeby. Szczególnie zależy mi na tym, aby dziecko wyspało się i zjadło smacznie posiłek, bo to gwarantuje dobry humorek i chęć do zabawy. Dbam o bezpieczeństwo maluchów w trakcie spacerków i zabaw.


Ciocia Beata – Opiekun w żłobku – w grupie maluszków

Pracę z dziećmi w żłobku rozpoczęłam w 2010r. Jestem osobą pogodną, uczuciową, odpowiedzialną. Bardzo lubię pracę z maluszkami, ponieważ sprawia mi ona wielką radość i satysfakcję. Za okazywane uczucia zostaję obdarowana przez nie uśmiechem, ufnością oraz ciepłem ,,małych serduszek’’. Staram się, by każde z osobna czuło się bezpieczne i kochane.

Prywatnie jestem mamą dwóch synów, więc wiem jak ważne jest bezpieczeństwo i dobro dziecka, zgodnie z zasadą, iż ,,każde dziecko jest najważniejsze’’.


Ciocia Monika – położna

Z racji swojego zawodu zajmuję się w żłobku najmłodszą grupką, uczę pierwszych nawyków higienicznych, obserwuję dzieciątka pod kątem ich rozwoju fizycznego, motorycznego, wychwytuję wszelkie oznaki “złego humoru”.

Poniżej opisuję zasady bezpieczeństwa i higieny, jakie obowiązują w naszym żłobku.

Bezpieczeństwo i higiena w Żłobku  “U 7 Krasnoludków”

Bezpieczeństwo

Obiekt i pomieszczenia żłobka spełniają wszystkie wymagania w sprawie lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków, zapewniając bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę Maluszków, co oznacza że:

 • posiadamy wyjście ewakuacyjne
 • oświetlenie awaryjne
 • gaśnicę i apteczkę
 • pomieszczenia usytuowane na parterze bez schodów z bezpośrednim wyjściem na ogród
 • monitoring sal i ogródka
 • teren placówki ogrodzony z domofonem uniemożliwiając wstęp z zewnątrz osobom postronnym
 • dzieci wydajemy wyłącznie osobom upoważnionym
 • nad naszym bezpieczeństwem czuwa Firma Ochroniarska
 • grzejniki posiadają osłony
 • zabezpieczenia kontaktów
 • ściany i podłogi wykonane tak aby można było łatwo utrzymać czystość i bezpieczeństwo.

Personel po szkoleniu z Pierwszej Pomocy, z badaniami lekarskimi, i po szkoleniu BHP i p.poż.

Wyposażenie żłobka posiada atesty i certyfikaty, a zabawki spełniają wymagania bezpieczeństwa i higieny.

W pomieszczeniach zapewniamy minimalną temp. wewn. 20,0 C.

W kuchni odgrodzona jest część w której dzieci spożywają posiłki, od części w której są one przygotowywane. Wszystkie naczynia są odkażane w wyparzarce gastronomicznej.

Mebelki w jadalni i na salach dostosowane są do wzrostu poszczególnych grup wiekowych.

Nasza łazienka dostosowana jest dla małych użytkowników (toalety, umywalki, wieszaczki do ręczników, dostępne na wysokość dziecka). Posiadamy profesjonalny przewijak.

Co miesiąc przeprowadzane jest ozonowanie (jest to nowoczesna metoda dezynfekcji pomieszczeń).

Jest stosowane do usuwania:

 • grzybów i ich przetrwalników
 • roztoczy, bakterii oraz wirusów
 • różnych gatunków pleśni.

Ozonowanie  pomieszczeń poprawia komfort osób uczulonych na kurz i inne alergie wziewne.

Pomieszczenia stają się bezpieczne do użytkowania w krótkim czasie po zakończeniu zabiegu ozonowania, po odpowiednio długim wietrzeniu.

Higiena

Okres żłobkowy sprzyja kształtowaniu nawyków i przyzwyczajeń higienicznych, zamiłowania do czystości, dbałość o swój estetyczny wygląd.

Wiele zadań higienicznych realizujemy w poszczególnych pomieszczeniach żłobka, wejście do żłobka (wycieraczki do obuwia), ubikacja i łazienka, jadalnia , sala zajęć (często pełniącą funkcje sali zajęć i odpoczynku), plac zabaw i ogródek.

Jedną z podstawowych czynności zachowania higieny osobistej jest mycie rąk:

robimy to przed każdym posiłkiem, przed i po skorzystaniu z ubikacji, po zabawie w ogrodzie, a także zawsze wtedy, gdy jest się  zabrudzonym.

Pielęgnacja jamy ustnej sprowadza się przede wszystkim do pielęgnacji zębów i dziąseł (wykonujemy nawet u naszych najmłodszych pociech, które jeszcze nie posiadają ząbków).

Uczymy załatwiania potrzeb fizjologicznych, a u dzieci które już to opanowały pielęgnują swoje nawyki dalej. U dzieci noszących pampersy dbamy o to aby nie doszło do odparzeń, a jeśli już się pojawią to zapobiegamy ich dalszemu rozwojowi.

Każde z naszych dzieci posiada swój termometr do pomiaru temperatury ciała na wypadek ząbkowania, tak aby rodzic miał szczegółową informację.

Każde niepokojące nas objawy u dziecka zgłaszamy rodzicom:

 • podwyższona temperatura
 • wymioty, biegunka
 • wysypki
 • podejrzenie o chorobę zakaźną (ospa, różyczka itp.)

Informujemy o przytrafionych się wypadkach (urazy, upadki, uderzenia).

Nasze “Krasnoludki” obejmujemy nauką samodzielnego jedzenia, ubierania się, sygnalizowania potrzeb fizjologicznych oraz nauką nawyków higienicznych i grzecznościowych.

Szczoteczki do zębów jak i pościel każdego z dziecka jest odpowiednio oznakowana i przechowywana.

Pomieszczenia żłobka codziennie są sprzątane, wietrzone w ciągu dnia np. przed drzemką dzieci.